Chór Politechniki Białostockiej – powstał w 1977 r. Od grudnia 1997 r. kieruje nim Wioletta Miłkowska.

W skład Zespołu wchodzą studenci, absolwenci i pracownicy Politechniki Białostockiej, których łączy pasja muzykowania, szczególnie śpiewu.

image_0

W bogatym repertuarze Chóru Politechniki Białostockiej znajdują się utwory a cappella świeckie i sakralne z różnych epok, jak również formy wokalno-instrumentalne poczynając od klasyki poprzez folk, jazz, a na muzyce rozrywkowej i współczesnej kończąc.

 

chor

W ciągu ponad 35-letniej działalności Chór wielokrotnie uświetniał ważne uczelniane uroczystości i wydarzenia, koncertował w Polsce i na świecie (Kanada, Francja, Wlk. Brytania, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Grecja). Współpracował z wieloma orkiestrami, m.in. z Orkiestrą Opery i Filharmonii Podlaskiej, Łomżyńską Orkiestrą Kameralną, Orkiestrą Kameralną Sinfonia Viva, Zespołem Muzyki Dawnej „Il Piacere”, Zespołem Muzyki Dawnej „Cantio Polonica”, a także z Akademicką Orkiestrą „Sinfonia Academica” i Zespołem Muzyki Folkowej „Sierra Manta”. Dokonywał nagrań radiowych i telewizyjnych (6 płyt CD z repertuarem muzyki klasycznej i rozrywkowej), zdobywał nagrody i wyróżnienia w licznych międzynarodowych konkursach i festiwalach, m.in. III miejsce w kategorii chórów mieszanych w Llangollen International Musical Eisteddfodd (Walia 2003), II miejsce w kategorii chórów świeckich na XXIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej Hajnówka 2004, I miejsce w kategorii chórów mieszanych oraz II miejsce w kategorii zespołów wykonujących muzykę ludową na Festival Internacional de Musica de Cantonigros (Hiszpania 2005), I miejsce na IX Międzynarodowym Festiwalu im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy (2012).

chorPB

Próby Chóru Politechniki Białostockiej odbywają się w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. 19-21 tymczasowo w sali 107 w budynku Wydziału Mechanicznego. Wszyscy zainteresowani dołączeniem do Zespołu mogą przyjść na próbę, zapoznać się z chórzystami, techniką pracy, ocenić własne predyspozycje wokalne. Aktualne informacje na stronie internetowej www.chor.pb.edu.pl. Kontakt: chor@pb.edu.pl.