pbdzieciom-logo

 

 

 

 

„Politechnika Dzieciom” to cykliczna, grudniowa akcja charytatywna organizowana przez Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej. Studenci jak i pracownicy PB podczas akcji biorą udział w różnych wydarzeniach, z których całkowity dochód zostaje przeznaczany na pomoc chorym dzieciom.

Rok 2017

W roku 2017 projekt odbył się pod nazwą „Studenci dla Oli” i w nieco zmienionej formule, ponieważ w tym roku studenci zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację Aleksandry Niksy – swojej koleżanki z Wydziału Architektury PB, podopiecznej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Więcej na temat przypadłości Oli w wydarzeniu TUTAJ.

Oprócz Akcji Pączek, kiermaszów ciast na wydziałach Politechniki organizowanych było wiele eventów, między innymi:
Karaoke dla Oli
Rockowy koncert charytatywny
Charytatywny turniej sportowy
Dyskoteka Mikołajkowa

Ogłoszenie wyników zbiórki publicznej nr 232/2016/2474/OR
Na podstawie decyzji z dnia 3 Lipca 2016 roku Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji
(Decyzja nr 2016/2474/OR) na organizację zbiórki publicznej, Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym “Słoneczko” znajdująca się pod adresem: Stawnica 33A, 77-400 Złotów wydała pozwolenie na organizację zbiórki publicznej nr 232/2016/2474/OR w dniach od 20 listopada 2017 roku do 14 grudnia 2017 roku. Zbiórka przeprowadzona została na terenie kampusu Politechniki Białostockiej w Białymstoku, Wydziale Architektury PB ul. O.Sosnowskiego 11 oraz w Zamiejscowym Wydziale Leśnym PB w Hajnówce przez studentów Politechniki Białostockiej.
Celem zbiórki była pomoc i ochrona zdrowia Aleksandry Niksy, studentki architektury na Wydziale Architektury PB, podopiecznej Fundacji “Słoneczko”.
Zebrano środki pieniężne do zaplombowanych i oznakowanych puszek kwestarskich na ogólną kwotę 19.097,65 zł. (słownie: dziewiętnaście tysięcy dziewięćdziesiąt siedem złotych i sześćdziesiąt pięć groszy), które przelano na subkonto nr 195/N należące do Aleksandry Niksy.

Rok 2015:

Rok 2015 przyniósł nam wiele dobrego. Pieniądze zbieraliśmy na rzecz podopiecznych Fundacji „Bajkowa Fabryka Nadziei”, która wspiera Dzieci z oddziałów Kardiologicznych oraz Onkologicznych. W ramach akcji w 2015 roku na każdym z wydziałów przeprowadziliśmy: zbiórkę pieniędzy, licytację fantową oraz akcję „Pączek”. W ramach Politechniki Dzieciom odbył się również Turniej Fustalu. Zwieńczeniem tego wszystkiego była licytacja przedmiotów pozyskanych od wielu znanych darczyńców. Do wylicytowania były m.in. gadżety od drużyny Jagiellonia Białystok, płyty znanych zespołów jak również obrazy oraz zdjęcia podarowane przez pracowników Politechniki Białostockiej i uczniów oraz absolwentów Liceum Plastycznego w Supraślu. O tym co dokładnie pozyskaliśmy na licytację przeczytacie TUTAJ oraz TUTAJ. Kwota jaką udało nam się zbierać to aż 20.239, 58 złotych.

Bez tytułu

Rok 2014:

W 2014 roku projekt „Politechnika Dzieciom” cieszył się niezmiernie wielkim zainteresowaniem i wsparciem ze strony studentów jak i pracowników akademickich. W ramach akcji samorząd przygotował: konkurs karaoke w Klubie Gwint, imprezę mikołajkową z zespołem Alfa Boys i Dj’em Valdi, licytację, loterię fantową, akcję „PĄCZEK”, zbiórki zabawek, upominków i pieniędzy na wydziałach oraz w akademikach, a także turnieje sportowe, tj. futsal w Hali ACS PB, bilardowy w BilardHOUSE, wielokrotne wyciskanie wagi ciała w siłowni PB.
Dochód z akcji wyniósł 16 784,57zł i został w całości przekazany dla podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”.

Rok 2013:

W tym roku, mogliśmy brać udział m.in. w loterii fantowej, turnieju futsalu, pokazach tańca, warsztatach plastycznych oraz turnieju bilardowym. Dzięki hojności zarówno studentów jak i pracowników akademickich udało nam się zebrać 10 879,31zł!!! Całą sumę przeznaczyliśmy na spełnienie marzenia Sebastiana, podopiecznego fundacji Mam Marzenie, chorego na guza móżdżku.

Rok 2012:

Podczas akcji w grudniu 2012 roku można było wziąć udział w licytacji prac plastycznych, w Turniejach sportowych (bilard, futsal, siatkówka), w charytatywnej imprezie Mikołajkowej w klubie Rockoco, w akcji „Pączek”, zbierano zabawki i książki, które trafiły do Domu Dziecka w Białymstoku.

Akcja charytatywna z której dochód przeznaczony jest dla Stowarzyszenia  Pomocy Rodzinie „Droga”.