pbdzieciom-logo

 

 

 

 

„Politechnika Dzieciom” to cykliczna, grudniowa akcja charytatywna organizowana przez Samorząd Studentów Politechniki Białostockiej. Studenci jak i pracownicy PB podczas akcji biorą udział w różnych wydarzeniach, z których całkowity dochód zostaje przeznaczany na pomoc chorym dzieciom.

Rok 2015:

Rok 2015 przyniósł nam wiele dobrego. Pieniądze zbieraliśmy na rzecz podopiecznych Fundacji „Bajkowa Fabryka Nadziei”, która wspiera Dzieci z oddziałów Kardiologicznych oraz Onkologicznych. W ramach akcji w 2015 roku na każdym z wydziałów przeprowadziliśmy: zbiórkę pieniędzy, licytację fantową oraz akcję „Pączek”. W ramach Politechniki Dzieciom odbył się również Turniej Fustalu. Zwieńczeniem tego wszystkiego była licytacja przedmiotów pozyskanych od wielu znanych darczyńców. Do wylicytowania były m.in. gadżety od drużyny Jagiellonia Białystok, płyty znanych zespołów jak również obrazy oraz zdjęcia podarowane przez pracowników Politechniki Białostockiej i uczniów oraz absolwentów Liceum Plastycznego w Supraślu. O tym co dokładnie pozyskaliśmy na licytację przeczytacie TUTAJ oraz TUTAJ. Kwota jaką udało nam się zbierać to aż 20.239, 58 złotych.

Bez tytułu
Rok 2014:

W 2014 roku projekt „Politechnika Dzieciom” cieszył się niezmiernie wielkim zainteresowaniem i wsparciem ze strony studentów jak i pracowników akademickich. W ramach akcji samorząd przygotował: konkurs karaoke w Klubie Gwint, imprezę mikołajkową z zespołem Alfa Boys i Dj’em Valdi, licytację, loterię fantową, akcję „PĄCZEK”, zbiórki zabawek, upominków i pieniędzy na wydziałach oraz w akademikach, a także turnieje sportowe, tj. futsal w Hali ACS PB, bilardowy w BilardHOUSE, wielokrotne wyciskanie wagi ciała w siłowni PB.
Dochód z akcji wyniósł 16.784,57 zł i został w całości przekazany dla podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”.

Rok 2013:

W tym roku, mogliśmy brać udział m.in. w loterii fantowej, turnieju futsalu, pokazach tańca, warsztatach plastycznych oraz turnieju bilardowym. Dzięki hojności zarówno studentów jak i pracowników akademickich udało nam się zebrać 10879,31zł!!! Całą sumę przeznaczyliśmy na spełnienie marzenia Sebastiana, podopiecznego fundacji Mam Marzenie, chorego na guza móżdżku.

Rok 2012:

Podczas akcji w grudniu 2012 roku można było wziąć udział w licytacji prac plastycznych, w Turniejach sportowych (bilard, futsal, siatkówka), w charytatywnej imprezie Mikołajkowej w klubie Rockoco, w akcji „Pączek”, zbierano zabawki i książki, które trafiły do Domu Dziecka w Białymstoku.

Akcja charytatywna z której dochód przeznaczony jest dla Stowarzyszenia  Pomocy Rodzinie „Droga”.