• Grupa Technologii Mobilnych
• Studenckie Towarzystwo Open Source – opiekun naukowy dr inż. Anna Łupińska-Dubicka
• Mobilne Systemy Inteligentne – opiekun naukowy dr inż. Dimitrova – Grekow; facebook.com/MobilneSystemyInteligentne
• Grupa .NET Politechniki Białostockiej – opiekun naukowy dr Jolanta Koszelew; facebook.com/Grupa.NETBialystok
• Koło Naukowe Gier Logicznych – opiekun naukowy dr Dorota Mozyrska; facebook.com/KoloNaukoweGier
• Koło Naukowe Math4You – opiekunowie naukowi: dr Marzena Filipowicz-Chomko i dr Ewa Girejko; facebook.com/KoloMath4You

Koło Naukowe Miłośników Gier Logicznych

Koło Miłośników Gier Logicznych (KMGL)
Spotkania w każdy CZWARTEK od 17:45 na Wydziale Informatyki w SALI 3C.

KMGL to grupa zrzeszająca pasjonatów wszelkiego rodzaju gier bez prądu. Koło pozwala na poznanie zarówno początkujących jak i zaawansowanych graczy, co pozwala na rozwijanie umiejętności i możliwość spróbowania swoich sił w rozgrywce z bardziej doświadczoną osobą.
Uczestniczenie w spotkaniach pozwala na doskonalenie zdolności kreatywnego rozwiązywania problemów, czy przewidywania rozwoju gry. Zajmujemy się również w miarę naszych możliwości naukowym wyjaśnianiem zjawisk zachodzących w poszczególnych grach między innymi pod kątem statystyki i probabilistyki. Ponadto aktywnie bierzemy udział w różnych wydarzeniach na uczelni (np. Dzien PI, Dni otwarte PB).
Na spotkaniach często testujemy małopopularne gry logiczne, jak też nowości spośród planszówek, czy gier karcianych (zarówno strategiczne, jak też przygodowe). Wspólna gra (niekiedy zespołowa, zwykle na własne konto) jest skutecznym sposobem  na naukę interakcji personalnych, pracy w grupie, jak też zapewnia cotygodniową rozrywkę w przyjaznym gronie.

Zapraszamy- Zagraj z nami!

SKN „Math4you”

Tworzy je grupa ludzi, połączonych miłością do matematyki i pokrewnych jej dziedzin oraz praktycznym lecz nietuzinkowym podejściem do świata. Swoją energię inwestują w popularyzowanie matematyki. Biorą aktywny udział w projektach odbywających się na terenie Politechniki, a też poszerzają swoje horyzonty wychodząc z inicjatywami do innych szkół i ośrodków akademickich. Co zyskują? Przede wszystkim aktywnie i miło spędzony czas w gronie tak samo „pozytywnie zakręconych ludzi”.

SKN Algebra

Algebra jest jednym z najważniejszych działów matematyki. Ma ona liczne zastosowania w technice, informatyce i ekonomii. Studenckie Koło Naukowe Algebry (powołane w 2013 r.) stwarza studentom możliwość systematycznego poszerzania wiedzy algebraicznej pod opieką nauczycieli akademickich specjalizujących się w tym dziale matematyki, a także prowadzenia własnych badań i prezentacji ich wyników. W ramach Koła studenci nabywają umiejętność przygotowywania referatów naukowych i ich prezentacji (na konferencjach naukowych i na forum  Koła), a także przygotowywania tekstów matematycznych. Poza prowadzeniem działalności badawczej i samokształceniowej w zakresie algebry, członkowie koła popularyzują wiedzę matematyczną, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień algebraicznych.

 

Grupa Technologii mobilnych

 Grupa Technologii Mobilnych jest Międzywydziałowym Kołem Naukowym powstałym we wrześniu 2013 roku. W skład Koła, zacieśniającego współpracę pomiędzy studentami Wydziału Informatyki oraz Wydziału Mechanicznego, wchodzą ambitni studenci posiadający interdyscyplinarne umiejętności. Dzięki temu, pomimo krótkiego czasu istnienia, aktywna działalność Koła przyniosła efekty w postaci zwycięstwa w Ogólnopolskim Konkursie „Światło-Kreacje”, polegającym na zaprogramowaniu dynamicznej iluminacji świetlnej wybranego obiektu architektonicznego (Ratusza w Rzeszowie).

Grupa Technologii Mobilnych nawiązała współpracę z innymi Kołami Naukowymi Politechniki Białostockiej m. in. Grupą .NET PB oraz Kołem Naukowym Robotyków. Efektem tej współpracy było stworzenie oprogramowania dla robota bojowego, który zajął 3 miejsce na Międzynarodowych Zawodach Robotów „Copernicus Robots Tournament”. Koło Naukowe jest wspierane przez białostocki oddział czołowej firmy z branży IT – Transition Technologies S.A.

Na co dzień członkowie Koła skupiają się na poszerzaniu wiedzy w zakresie technologii mobilnych oraz tworzeniu autorskich rozwiązań wykorzystujących możliwości nowoczesnych smartphonów. Aktualnie głównym projektem, nad którym pracują studenci (wspólnie z Kołem Naukowym Robotyków) jest stworzenie autonomicznego robota mobilnego, którego zadaniem będzie naśladowanie pracy człowieka (docelowo przewodnika). Jako ciekawostkę należy podkreślić, iż w systemie sterowania robotem, studenci planują zaimplementować innowacyjną technologię wykrywania gestów – Leap Motion.